Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Profilaktyka 40 Plus

I40plus lognformujemy, że w naszej placówce istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych badań w ramach pilotażowego programu "Profilaktyka 40 PLUS". Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 40 roku życia we wtorki i czwartki w godz. 8:00-14:00 do gabinetu nr 8, I piętro. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Dodatkowe informację pod numerem telefonu: 71 758 24 50.

40plus2

40plus1 

 

Program profilaktyki raka szyjki macicy

Badanie cytologiczne to jedno z najważniejszych badań, które powinna wykonywać każda kobieta. Jest podstawowym badaniem w profilaktyce raka szyjki macicy. Raz na trzy lata powinna je wykonać każda kobieta po 25 roku życia.

Czytaj więcej: Program profilaktyki raka szyjki macicy

Program profilaktyki gruźlicy

Badania profilaktyczne pełnią bardzo ważną funkcję – pozwalają na wykrycie poważnych chorób we wczesnym stadium, co często daje szansę na 100% wyleczenie. To właśnie dzięki badaniom przesiewowym jesteśmy w stanie walczyć z chorobami, które na pierwszy rzut oka wydają się być nieuleczalnymi.

Program profilaktyki gruźlicy adresowany jest do osób dorosłych, u których nie rozpoznano gruźlicy, a w szczególności:

  • osób, które miały bezpośredni kontakt z chorymi na gruźlicę,
  • osób, które spełniają jedno z wymienionych kryteriów: bezrobotny, niepełnosprawny, obciążony długotrwałą chorobą, obciążony problemem alkoholowym i/lub narkomanią, bezdomny,
  • osób, które nie korzystały z programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Czytaj więcej: Program profilaktyki gruźlicy

Profilaktyka chorób układu krążenia

Opis programu

Choroby układu krążenia /CHUK/ są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność z ich powodu w naszym kraju należy do najwyższych w regionie europejskim. Światowa Organizacja Zdrowia /WHO/ za najistotniejsze czynniki ryzyka powodujące choroby układu krążenia uznała m.in.: nadciśnienie tętnicze krwi, palenie tytoniu, picie alkoholu, niską aktywność ruchową, nadwagę i otyłość, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie się , obciążenia genetyczne. Jeżeli spełniamy te kryteria, a do tego odczuwamy np.: ból w klatce piersiowej, któremu często towarzyszy niepokój, czasami duszność, kołatanie serca, a niekiedy nudnośći i zawroty głowy – to weźmy udział w tym programie.

Czytaj więcej: Profilaktyka chorób układu krążenia