Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Poradnia Alergologiczna

Nasi specjaliści:

prof. dr n. med. Anna Wolańczyk-Mędrala
prof. dr n. med. Wojciech Mędrala

Rejestracja osobiście w gabinecie ( I piętro gab. 13)
lub pod numerem telefonu: 717582453

Poradnia zajmuje się rozpoznawaniem schorzeń alergicznych tj. chorób związanych z nieprawidłową reakcją organizmu ludzkiego opartą o mechanizm immunologiczny oraz leczeniem organizmu.

W ramach poradni wykonuje się:
Alergenowe testy skórne

Wskazania do wykonania badania:

  • Potwierdzenie wywiadu alergologicznego - czy domniemany alergen odpowiedzialny za objawy chorobowe wywołuje reakcje skóry o typie zapalenia alergicznego.
  • Ustalenie właściwego alergenu przewidzianego do ewentualnego leczenia odczulającego, gdy niemożliwe jest wyeliminowanie tego alergenu z otoczenia chorego.

Badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza alergologa
Badania spirometryczne wykonywane są za pomocą skomputeryzowanej aparatury spirometrycznej, pozwalającej ocenić wybrane parametry przepływu powietrza
w drogach oddechowych. Wyniki tych badań, wprowadzone do pamięci komputera, pozwalają na obiektywną obserwację przebiegu choroby i wyników leczenia. Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania chorego i nie jest dla niego obciążające.

Odczulanie, zwane immunoterapią, jest specyficzną metodą leczenia uczuleń. Celem tej metody jest powolne "przyzwyczajenie" organizmu do alergenu, na który jest on uczulony. W tym celu wprowadza się pozajelitowo lub doustnie początkowo małe,
a następnie wzrastające dawki rozcieńczonych substancji uczulających. Tego rodzaju leczenie jest długie, trwa zwykle kilka lat, wymaga stałego kontaktu chorego z lekarzem i nie powinno być przerywane.
Porady udzielane są:

  • W ramach ubezpieczenia na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego;

 UWAGA!!!

NIE WYKONUJEMY TESTÓW ALERGOLOGICZNYCH PO UKĄSZENIU OWADÓW BŁONKOSKRZYDŁYCH tj.
(OSA,PSZCZOŁA,BĄK,SZERSZEŃ) ORAZ NA LEKI

Testy Wykonywane są w Oddziałach Alergologicznych