Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mobilna aplikacja dla Twojego Zdrowia

Zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej o nazwie VisiMed.

Aplikacja umożliwia między innymi:

  • rezerwację wizyty lekarskiej,

  • przeglądanie przepisanych leków,

  • przeglądanie historii wizyt lekarskich,

  • odbiór eRecepty.

Zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu mobilnym i wykonaj kilka kroków konfiguracyjnych. 

Tutaj pobierzesz aplikację VisiMed: 

google playapp store 


Wersja spersonalizowana dla naszej przychodni: 

visimedqr

 Pozostałe wersje:

Aplikację VisiMed już zainstalowane można spersonalizować poprzez podanie indywidualnego
kodu placówki 1P2C1 w ustawieniach.

 

1. Rejestracja w aplikacji i uzupełnienie danych osobowych.

Film instruktażowy VisiMed2. Zgłoś się do naszej rejestracji i podaj numer swojego konta widoczny w zakładce "Twoja wizytówka".

Screenshot 20190415-095325     Screenshot 20190415-095346

3. Gratulujemy, twoje konto zostało połączone z naszą przychodnią!

 

eRecepta w naszej przychodni

E-recepta w naszej placówce to oddolna inicjatywa, której autorami są entuzjaści nowych technologii. Oni wytyczyli nam kierunek oraz zarazili innych chęcią spróbowania – mówi lek. med. Sławomir Wójciak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Publicznym Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie.

 

Laboratorium - Punkt Pobrań

Z dniem 1.03.2019r. usługi w zakresie badań laboratoryjnych i mikrobiologii będzie wykonywało Laboratorium medyczne "DIAGNOSTYKA".

Punkt pobrań obsługiwany przez personel medyczny firmy DIAGNOSTYKA jest zlokalizowany w siedzibie PZLA przy ul. Mickiewicza 20 w Strzelinie na parterze przy Poradni Dziecięcej.

Zapraszamy do Punktu Pobrań codziennie w godzinach od 7:00 - 11:00.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 1.03.2019r. uległa rozwiązaniu umowa ze Strzelińskim Centrum Medycznym Sp. z o.o. przy ul. Wrocławskiej 46 w Strzelinie i do czasu rozstrzygnięcia nowego konkursu na badania diagnostyczne świadczenia będzie realizować firma "DIAGNOSTYKA".

 

 

Szczepienie przeciw grypie dla seniorów

senior

Deklaracja wyboru

Nowe deklaracje wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej podstawowej opieki zdrowotnej, obowiązujące od 1 października 2018 r.

Dokumenty do pobrania znajdują się w zakładce "Dla Pacjenta".

Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie „Gotowi do podłączenia”

FEPR-DS-UE-EFRR-kolor

Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie w roku 2018  zrealizował I część przedsięwzięcia  projektu nr RPDS.02.01.01-02-0061/16 pn.: „Informatyzacja Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego” dofinansowanego  ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Priorytetem zakładu było wdrożenie:

  1. Ucyfrowienie działu diagnostyki obrazowej RTG,
  2. Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentacji medycznej.

Realizacja projektu zakładała wprowadzenie radykalnej zmiany w sposobie funkcjonowania pracowni RTG, w której wykonywane były analogowe zdjęcia przy użyciu ciemni rentgenowskiej. Założeniem projektu było odejście od przestarzałej, mającej szereg ograniczeń analogowej technologii badań rentgenowskich i zastąpienie jej nowoczesną technologią cyfrową. W najprostszych słowach można to opisać jako zamianę obrazu utrwalonego na tradycyjnym zdjęciu rentgenowskim, w plik informacji zapisany na nośniku cyfrowym, który możne być w nieograniczony sposób analizowany i poddawany dalszej cyfrowej obróbce. Rozwiązania te eliminują z procesu wykonywania zdjęcia RTG szkodliwych i kłopotliwych w utylizacji odczynników chemicznych. Nie do przecenienia są też o wiele niższe parametry ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie jakie udaje się uzyskać dzięki zastosowaniu cyfrowych płyt obrazowych.

Wdrożenie diagnostyki obrazowej usprawni  istniejące procedury administracyjno-medyczne, podniesie jakość funkcjonowania jednostki, bezpieczeństwa danych i dokumentacji elektronicznej, a także zwiększy możliwość konsultacji pacjentów na odległość.