Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Rejestracja do Poradni Ginekologiczno-Położniczej

Uwaga!

Od 01.11.2023r. rejestracja pacjentek do Poradni Ginekologiczno-Położniczej odbywać się będzie w rejestracji głównej pod nr telefonu: 71 3921256

 

 

Kampania Społeczna Ministerstwa Zdrowia "Planuję Długie Życie"

Pragniemy przekazać, że obecnie prowadzona jest kampania społeczna związana z tematem profilaktyki nowotworowej. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii zdrowego stylu życia oraz edukacja na temat sposobów przeciwdziałania zachorowaniom na nowotwory.

W ramach kampanii, przeprowadzane są działania informacyjne, promocyjne oraz edukacyjne, koncentrujące się na promowaniu aktywnego trybu życia, zdrowego odżywiania, ograniczeniu palenia tytoniu i spożywania alkoholu, profilaktyce nowotworów skóry, a także na zwiększeniu zgłaszalności na badania przesiewowe oraz promowaniu karmienia piersią.

Kampania szczególnie zwraca uwagę na wczesne wykrywanie nowotworów piersi, płuca, jelita grubego i szyjki macicy. W ramach kampanii oferowane są bezpłatne badania przesiewowe, takie jak mammografia, cytologia oraz kolonoskopia, co pozwala na wczesne wykrycie choroby oraz zwiększenie szans na wyleczenie.

Pragniemy podkreślić, że profilaktyka jest kluczem do zdrowia, dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości oferowanych przez kampanię społeczną i przeprowadzenia badań przesiewowych. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie i wpłynąć pozytywnie na swoje życie.

Więcej informacji na stronie internetowej kampanii: https://planujedlugiezycie.pl/

 

planujedz1

Program Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK)

W Polsce wiele osób cierpi z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych, jednakże lekarze dysponują teraz lepszymi sposobami na diagnozowanie i leczenie tych schorzeń. Aby zapobiec chorobom sercowo-naczyniowym, należy zmienić swoje złe nawyki, takie jak jedzenie niezdrowej diety, palenie papierosów, picie alkoholu, brak aktywności fizycznej oraz stres.

Dlatego chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Programie Profilaktyki Chorób Układu Krążenia (CHUK). Program skierowany jest do osób w wieku od 35 do 65 lat, które nie chorują na choroby serca, cukrzycę, przewlekłą chorobę nerek lub rodzinne wysokie stężenie cholesterolu i nie korzystały z badań w ramach programu CHUK przez ostatnie 5 lat.

Program CHUK ma na celu zwiększenie świadomości oraz wiedzy pacjentów na temat zdrowego stylu życia oraz zmniejszenie liczby zachorowań i zgonów z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych. W ramach programu otrzymacie niezbędne badania oraz porady medyczne, a wszystko to bez potrzeby skierowania od innego lekarza.

Jeśli chcesz zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i przyszłości, zgłoś się do nas już dziś!

Skontaktuj się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub zadzwoń pod numer 71 758 24 50, a my zadbamy o Twoje serce i cały układ krążenia.

Szczepienia Seniorów Gminy Strzelin

Szanowni Seniorzy z Gminy Strzelin,

informujemy, że Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie realizuje szczepienia p/Grypie w ramach gminnego, bezpłatnego Programu szczepień profilaktycznych przeciw grypie dla mieszkańców Gminy Strzelin w wieku 65 lat i powyżej. Szczepienie będzie możliwe po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerami telefonów: 71 39 21 256 oraz 71 79 38 560.

Szczepienia przeciw Grypie 2022/2023

Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie uruchomił punkt szczepień p/Grypie w sezonie 2022/2023.

 

Informacje o realizacji szczepień przeciw grypie w sezonie 2022/2023 (Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie realizacji szczepień przeciw grypie w podmiotach leczniczych i aptekach ogólnodostępnych).

Szczepionki przeciw grypie w sezonie 2022/2023 będą dostępne:

w ramach refundacji:

  • bezpłatnie* osobom w wieku 75+ oraz kobietom w ciąży,
  • z 50% refundacją osobom w wieku 65+, dzieciom po ukończeniu 6 m.ż., osobom w wieku 18 – 65 lat z dodatkowymi chorobami.

pozostałym grupom – odpłatnie (koszt preparatu).
niektóre samorządy realizują bezpłatne programy szczepień seniorów.
NFZ finansuje proces kwalifikacji do szczepienia i samo podanie szczepionki.

Szczepienia mogą być wykonywane w podmiotach leczniczych (dzieci i dorośli) i ogólnodostępnych aptekach (dorośli).

Badanie kwalifikacyjne przed szczepieniem osoby dorosłej może wykonać: lekarz, felczer, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, ratownik medyczny, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny oraz farmaceuta.

Badanie kwalifikacyjne przed szczepieniem osoby niepełnoletniej może wykonać: lekarz.

W każdej sytuacji przed wykonaniem szczepienia potrzebna jest recepta.

Wykonanie szczepienia będzie odnotowane w elektronicznej Karcie Szczepień.

Szczepienia przeciw grypie powinny być zalecane i wykonywane przez cały sezon jesienno-zimowy. Optymalny czas szczepienia przeciw grypie powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności na grypę, który w Polsce występuje od stycznia do marca) (więcej).

* osobom w wieku powyżej 75. roku życia w ramach refundacji aptecznej bezpłatnie dostępny będzie w ramach listy 75+ preparat VaxigripTetra. Wymagana jest recepta.

 

Źródło informacji: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-beda-prowadzone-szczepienia-przeciw-grypie-w-sezonie-2022-2023/

Dofinansowanie

Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie realizuje zadanie pn. Remont i doposażenie budynku przychodni PZLA
przy ul. A. Mickiewicza 20 w Strzelinie.

Zadanie dofinansowane przez Aglomerację Wrocławską