Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Wizyty domowe

 

ZASADY REALIZACJI WIZYT DOMOWYCH

Zgłoszenia przyjmowane są w Rejestracji Ogólnej PZLA w Strzelinie lub telefoniczne pod numerami 713921256, 717938560 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-10:00

Wizyty domowe lekarskie realizowane są w uzasadnionych medycznie przypadkach tylko u osób, które wg oceny lekarza nie mogą dotrzeć do przychodni z powodu stanu zdrowia.
O każdorazowej realizacji wizyty domowej decyduje lekarz.

Wizyty domowe realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-15:00 w ramach NFZ przez lekarzy poradni internistycznej.

Informujemy, że wizyty domowe nie obejmują sytuacji, w których nastąpił stan bezpośredniego zagrożenia życia, to jest utraty przytomności, upadku z wysokości, złamań, wypadków, nagłych zaburzeń świadomości, duszności, porażenia prądem, porodu itp. W takich sytuacjach należy wezwać pogotowie ratunkowe.

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, w przeciwieństwie do zespołów ratownictwa medycznego, nie ma obowiązku dotarcia do pacjenta w określonym terminie.