Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Informacja dla dzieci i nastoletnich pacjentów Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambuatoryjnego w Strzelinie

Szanowni Pacjenci - dzieci i nastolatkowie,
jako Przychodnia, do której przychodzicie kiedy coś wam dolega lub zachorujecie, zapewniamy Was, że jesteśmy po to, aby pomagać wam w leczeniu. Od momentu kiedy zgłaszacie się do rejestracji, a potem wizyty u lekarza, aż do przejścia do gabinetu zabiegowego, gdzie wykonywane są badania lub podawane leki. Pamiętajcie, że personel naszej Przychodni, lekarze i pielęgniarki, a także pracownicy administracji, zawsze służą Wam pomocą i wsparciem w chorobie lub ważnych sprawach związanych właśnie z Waszym zdrowiem.

U lekarza uzyskacie pomoc, pielęgniarki pomogą Wam wykonać badania zlecone przez lekarza, a pracownicy administracji (czyli osoby, które dbają o działalność Przychodni) służą Wam wsparciem przy załatwieniu jakichkolwiek formalności, czyli uzyskaniu dokumentów z Waszego leczenia, przekazania dokumentacji z Waszego leczenia do innego lekarza czy w każdej innej sprawie związanej z dokumentami.

Możecie liczyć również na nasze wsparcie w sytuacjach, w których potrzebujecie pomocy psychologicznej, lekarskiej lub jakiejkolwiek innej związanej z waszym stanem zdrowia. Jeśli zostaliście przez kogokolwiek skrzywdzeni – koniecznie poinformujcie o tym lekarza lub pielęgniarkę podczas wizyty w gabinecie. Osoby te są zobowiązane do tajemnicy, zatem nie martwcie się – nikt się nie dowie, że zostaliście skrzywdzeni, a wiadomość taka zostanie przekazana odpowiednim służbom, aby zapewnić Wam ochronę i uniknąć Waszego krzywdzenia w przyszłości. Szczególnie możecie nam zaufać w sytuacjach, kiedy doznaliście od kogokolwiek krzywdzenia, poniżania, wyśmiewania się, zabronionych kontaktów, czy niepokojenia przez jakiekolwiek osoby.

W celu ułatwienia kontaktu z naszą Przychodnią wyznaczyliśmy osobę, do której możecie udać się, jeśli ktokolwiek Was skrzywdził i czujcie, że musicie wykonać badanie swojego stanu zdrowia. Tą osobą jest Pani Dorota Kuchta- specjalista psychoterapii uzależnień, która udzieli Wam odpowiedniego wsparcia poprzez pokierowane do odpowiedniego lekarza lub pielęgniarki. Pomoże też w formalnościach podczas rejestracji wizyty u lekarza.

Pamiętajcie, że jeśli ktokolwiek z pracowników, lekarzy lub personelu Przychodni będzie odnosić się do Was z pogardą, wyśmiewać się lub niestosownie żartować czy dotykać – koniecznie powiadomcie o tym Panią Dorotę Kuchtę (specjalista psychoterapii uzależnień). Można to zrobić także telefonicznie – wystarczy zadzwonić pod nr 696 998 926

 

Dyrekcja Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie