Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Nasi specjaliści:

Psychiatra Lek. med. psychiatra Jakimiec- Zybura Agnieszka
Psychiatra Lek. med. Konopczak Monika
Psycholog mgr Anna Szczepanik

Rejestracja osobiście (I piętro gab.17 lub rejestracja parter)
Rejestracja telefoniczna 71 793 85 64

Telefon do poradni 71 793 85 60 wew. 18

Według światowej organizacji zdrowia WHO zdrowie to nie jedynie brak choroby, ale dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny oraz adaptacja do warunków zmieniającego się środowiska społecznego i naturalnego oraz radzenie sobie z tymi zmianami w różnych warunkach.
Człowiek jest zintegrowaną całością, która może prawidłowo funkcjonować jedynie wtedy, gdy wszystkie jej poszczególne części są zdrowe. Chodzi tu o równowagę w trzech aspektach życia człowieka: psychicznym, fizycznym i społecznym, gdzie te wszystkie trzy czynniki są ze sobą ściśle powiązane i zależą od siebie nawzajem. Jesteśmy, bowiem jednocześnie istotą
duchową, cielesną i społeczną.

Choroba jednego z narządów naszego ciała rzutuje ujemnie na cały organizm. Podobnie ma się rzecz z psychiką. Często ludzie o dobrym zdrowiu fizycznym, właściwie się odżywiający, prowadzący zdrowy styl życia – i tak chorują. Często spowodowane jest to podłożem psychicznym. W dzisiejszych czasach, kiedy zaburzenia psychiczne (takie jak nerwice) figurują na liście chorób cywilizacyjnych – nie powinniśmy bagatelizować żadnych symptomów ze strony naszego układu nerwowego.

Zdrowie psychiczne to termin trudny do zdefiniowania. Może oznaczać nie tylko brak chorób psychicznych, ale także ogólnie pojęte dobre samopoczucie. O ile w przypadku chorób ciała lekarz może dociec przyczyn i przewidzieć skutki, o tyle trudne jest to w wypadku zdrowia psychicznego. Bardzo często zdarza się, że osoby te nie uzyskują należnej pomocy, gdyż obawiają się funkcjonujących w społeczeństwie negatywnych stereotypów lub nie wiedzą, do kogo powinni się zgłosić.

Choroby psychiczne to najczęściej stany lękowe i depresja – wpływają one negatywnie na życie osobiste oraz pociągają za sobą znaczne koszty społeczne i gospodarcze. Choroby te są jedną z najważniejszych przyczyn przebywania na zwolnieniu lekarskim, przechodzenia na wcześniejszą emeryturę czy rentę inwalidzką.
Poradnia Zdrowia Psychicznego zajmuje się:
• diagnostyką lekarską,
• poradnictwem psychiatrycznym,
• diagnostyką psychologiczną,
• poradnictwem psychologicznym,
• psychoterapią indywidualną,
• psychoedukacją,
• działaniami profilaktycznymi,
• udzielaniem indywidualnych świadczeń profilaktyczno-leczniczych w ramach opieki ambulatoryjnej,
• udzielaniem świadczeń konsultacyjnych,
• orzekaniem o czasowej niezdolności do pracy,

Do Poradni nie obowiązują skierowania.