Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejestracja

71 39 21 256

Teleporady

71 758 24 57

Poradnia terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia

Nasi specjaliści:

Psychiatra Lek. med. Jakimiec-Zybura Agnieszka
Psychiatra Lek. med. Konopczak Monika
Psycholog mgr Anna Szczepanik
Specjalista terapii uzależnień Turek Andrzej
Specjalista terapii uzależnień Kuchta Dorota

Rejestracja osobiście w gabinecie ( I piętro gab.17)
lub pod numerem telefonu: 71 793 85 64

 

Alkoholizm (zespół uzależnienia od alkoholu, choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, nałóg alkoholowy) to ciężka, śmiertelna, przewlekła i postępująca choroba polegająca na fizycznym i psychicznym uzależnieniu od alkoholu.
Alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko pijącą osobę, ale całą rodzinę uwikłaną w codzienną frustrację, tłumienie emocji, rozczarowania, kłamstwa, stresy, lęki, obawy i dramaty.

Alkoholizm to choroba którą trzeba leczyć!

Prawie wszyscy ludzie myślą, że alkoholik to ktoś, kto stracił wszystko, jest samotny, bezdomny i zaniedbany. Alkoholizm kojarzy się z codziennym piciem, denaturatem i fioletowym nosem... Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że istotą uzależnienia od alkoholu jest nie wygląd, lecz utrata kontroli nad piciem, oraz niemożność zrezygnowania z picia alkoholu mimo ponoszenia negatywnych konsekwencji. Człowiek uzależniony tych konsekwencji nie widzi, natomiast jego otoczenie, jego bliscy widzą je i na różne sposoby próbują uzależnionemu przekazać swoje spostrzeżenia i odwieść od picia. On się przed tym broni i zaczynają się nasilać konflikty i nieporozumienia, co prowokuje uzależnionego do sięgnięcia po kieliszek... I koło się zamyka.
Gdy człowiek spożyje alkohol, w jego organizmie zaczyna się tworzyć coraz większe stężenie aldehydu octowego, który jest trzydziestokrotnie bardziej toksyczny od alkoholu. Duże stężenie aldehydu octowego może spowodować uszkodzenia nerek, wątroby, trzustki czy serca, może zaburzyć krążenie albo funkcje układu pokarmowego. Może spowodować śmierć...

Naszym celem jest dostarczenie rzetelnej wiedzy o chorobie alkoholowej i jej leczeniu, oraz o ewentualnych problemach, które można napotkać na drodze wychodzenia z choroby alkoholowej. Uczymy co robić by nie pić i jak zapobiegać ewentualnym nawrotom picia. Pomagamy również najbliższym alkoholika zrozumieć ich problemy wynikające z uzależnienia; uczymy też jak pomagać komuś bliskiemu w zaprzestaniu picia.
Jeżeli chcesz przestać pić lub cierpisz zrezygnowany i osamotniony z powodu czyjegoś picia, zadzwoń - bo zaoferujemy Ci wszechstronną profesjonalną pomoc: leczenie choroby alkoholowej, porady, terapię indywidualną i grupową, terapię rodzinną.